AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
08-01-2022 15:02:28

İl Danışma Meclisi Toplantısı

Sezai Karakoç Kongre Merkezi'nin dolup taştığı toplantıda yapılan konuşmalarda tarihi 2023 seçimlerinin önemine vurgu yapıldı. AK Parti, Diyarbakır'da kongre havasında coşkulu ve geniş katılımlı danışma meclisi toplantısı gerçekleştirerek bir buçuk yıl sonra yapılacak Haziran 2023 seçimleri için gövde gösterisinde bulundu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Hamza Dağ, "Bizim bu ülke için hayallerimiz var. 2023 seçimlerini milletimizle el ele verip kazanarak bu hayalleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Hamza Dağ, Diyarbakır Milletvekilleri Dr. Mehmet Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, AK Parti MKYK üyeleri Alaattin Parlak ve Abdurrahman Kurt, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Suna Kepolu Ataman, önceki dönem milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu İl Koordinatörü Mehmet Şükrü Erdinç, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu il ve ilçe teşkilatlarının yöneticileri, parti üyeleri katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Hamza Dağ konuşmasında AK Parti'nin hayata geçirdiği reformlara dikkat çekti. "Bizim hala bu ülke ile ilgili hayal ve rüyalarımız var " diyen Dağ, ilk günkü heyecanla yola devam ettiklerini söyledi. Yeni dönemle ilgili büyük hayalleri olduğunu anlatan Dağ, AK Parti'nin kendisini sürekli güncelleyen bir değişim hareketi olduğunu ifade etti. Kürt sorunu başta olmak üzere birçok kronikleşmiş sorunun kendi iktidarları döneminde çözüme kavuştuğunu anlatan Dağ, milletle yol yürüyerek 2023 seçimlerinde de bu kutlu mücadeleyi güçlendirerek devam ettireceklerini kaydetti. Pandemi nedeniyle bütün dünyanın zor süreçten geçtiğine işaret eden Dağ, doğal olarak Türkiye'nin de bundan etkilendiğini ancak bu sorunun üstesinden gelecek iradenin de yine AK Parti olacağını vurguladı. CHP'nin herkese ve her kesime mavi boncuk dağıtan bir anlayış ortaya koyduğunu belirten Dağ,"Diyarbakır'da Kürt sorunundan söz eder, gider Yozgat'ta 'Kandil'i başlarına yıkacağız ' der. Biri Kur'anı Kerim eğitimine 'orta çağ zihniyeti ' der, diğeri gider göz boyamak için Kur'an Kursu açar " dedi. HDP'nin Kürtleri sömüren ve çocuklarını ölüme gönderen bir yapı olduğunu belirten Dağ, Kürtlerin sorunlarını çözen ve bu konuda samimi olan tek partinin ise AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan olduğunun altını çizdi.

Önceki dönem Tarım ve Orman Bakanı, Milletvekili Mehmet Mehdi Eker ise, konuşmasında AK Parti'nin medeniyet partisi olduğunu, demokratikleşmeden ekonomik kalkınmaya kadar devrim niteliğinde hizmetler gerçekleştirdiğine vurgu yaparak 2023 seçimlerinin taşıdığı tarihi öneme vurgu yaptı. Eker, hellaşmeden söz eden CHP'ye atıfta bulunarak CHP zihniyetinin geçmişte ülkenin değişik kesimlerine yönelik zulüm ve baskılarına dikkat çekti, bu baskıcı ve inkarcı anlayışın AK Parti iktidarında Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tarihe karıştığını dile getirdi. Kürt dili üzerindeki engellerin kaldırıldığını anlatan Eker, çözüm istemeyen CHP, HDP ve diğer zihniyetlerin gelinen noktada Tayyip Erdoğan'a ve partisine karşı birleşmesinin manidar olduğunun altını çizdi.

AK Parti belediyelerinin bölgede büyük bir değişime imza attığını belirten Eker, geçmişte bölgede kaos oluşturan terör anlayışına bir daha izin verilmeyeceğini kaydetti. Toplantının açılışını gerçekleştiren AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, göreve geldikleri günden bu yana bir yandan kentin sosyal, kültürel ve ekonomik sorunlarını çözmek için yoğun gayret ortaya koyarken, diğer yandan ilçe buluşmalarıyla sahadaki mücadeleyi canlı tuttuklarını ifade etti.

Annelere Ziyaret
SONRAKİ HABER Annelere Ziyaret
Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.